15025PA // 150x172mm // DC Lüfter
| Dinensions / Type | 150mm x 172mm x 25mm Axial Fan |
|---|---|
| Motor Protection | Auto Restart/ Reverse Polarity Protection |
| Temperature Range | -10°C – +70°C (Operating) -40°C – +70°C (Storage) |
| Material | Casing: Aluminum (Black Painting) Impeller: Plastic (Black) 94V-0 |
| Lead Wire | UL 10368, AWG 24, +Red, -Black |
| Weight | 500g |
| Spezifikationen | mit Tacho / Alarm und PWM-Signal |
| Anschlüsse | Kabel / Terminal / Kabelkonfektionen |
| Model | Product No. | Rated Voltage | Operating Voltage | Current | Input Power | Speed | Max.Air Flow | Max. Static Pressure | Noise | Mass | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ( V ) | ( V ) | (A) | (W) | (min) | CFM | (m³/min) | H2O | (Pa) | (dB) | (g) | ||
| 15025PA-24M-AA- | 00 | 24 | 18.0~26.4 | 0.89 | 21.4 | 3350 | 215 | 6.1 | 0.47 | 118 | 60.5 | 500 |
| 15025PA-24N-AA- | 00 | 24 | 18.0~26.4 | 0.99 | 23.8 | 3500 | 226 | 6.4 | 0.51 | 127 | 61.5 | 500 |
| 15025PA-24P-AA- | 00 | 24 | 18.0~26.4 | 1.18 | 28.3 | 3750 | 240 | 6.8 | 0.58 | 145 | 64.0 | 500 |
| 15025PA-48M-AA- | 00 | 48 | 38.0~52.8 | 0.44 | 21.1 | 3350 | 215 | 6.1 | 0.47 | 118 | 60.5 | 500 |
| 15025PA-48N-AA- | 00 | 48 | 38.0~52.8 | 0.50 | 24.0 | 3500 | 226 | 6.4 | 0.51 | 127 | 61.5 | 500 |
| 15025PA-48P-AA- | 00 | 48 | 38.0~52.8 | 0.59 | 28.3 | 3750 | 240 | 6.8 | 0.58 | 145 | 64.0 | 500 |















