11938SB// 119x38mm // AC Lüfter
| Dinensions / Type | 119mm x 119mm x 38mm AC Lüfter |
|---|---|
| Motor Structure | Shaded Pole Induction Motor |
| Motor Protection | Terminal Protection |
| Temperature Range | -10°C – +60°C (Operating) -40°C – +70°C (Storage) |
| Material | Casing : Aluminum (Black Painting) Impeller: Plastic (Black) 94V-0 |
| Lead Wire | UL 3398, AWG 22 |
| Weight | 610g |
| Anschlussmöglichkeiten | Kabel / Terminal / Kabelkonfektionen |
| Model | Product No. | Rated Voltage | Frequency | Startin Voltage | Current | Input Power | Speed | Air Flow | Max. Static Pressure | Noise | Mass | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ( V ) | (Hz) | (V) | (A) | (W) | (min) | CFM | (m³/min) | H2O | (Pa) | (dB) | (g) | ||
| 11938SB-A0L-EA- | 00 | 100 | 50 60 | 65 | 0.370 0.290 | 18.0 15.5 | 2600 3100 | 92.9 107.1 | 2.60 3.00 | 0.38 0.40 | 94.0 100.0 | 40.0 44.0 | 570 |
| 11938SB-A1L-EA- | 00 | 115 | 50 60 | 75 | 0.320 0.250 | 18.0 15.5 | 2600 3100 | 92.9 107.1 | 2.60 3.00 | 0.38 0.40 | 94.0 100.0 | 40.0 44.0 | 570 |
| 11938SB-B0L-EA- | 00 | 200 | 50 60 | 130 | 0.180 0.150 | 18.0 15.5 | 2600 3100 | 92.9 107.1 | 2.60 3.00 | 0.38 0.40 | 94.0 100.0 | 40.0 44.0 | 570 |
| 11938SB-B1L-EA- | 00 | 220 | 50 60 | 145 | 0.160 0.130 | 18.0 15.5 | 2600 3100 | 92.9 107.1 | 2.60 3.00 | 0.38 0.40 | 94.0 100.0 | 40.0 44.0 | 570 |
| 11938SB-B3L-EA- | 00 | 230 | 50 60 | 175 | 0.160 0.120 | 18.0 15.5 | 2600 3100 | 92.9 107.1 | 2.60 3.00 | 0.38 0.40 | 94.0 100.0 | 40.0 44.0 | 570 |
| 11938SB-B4L-EA- | 00 | 240 | 50 60 | 175 | 0.150 0.120 | 18.0 15.5 | 2600 3100 | 92.9 107.1 | 2.60 3.00 | 0.38 0.40 | 94.0 100.0 | 40.0 44.0 | 570 |

















