09238SB// 92x38mm // AC Lüfter
| Dinensions / Type | 92mm x 92mm x 38mm AC Lüfter |
|---|---|
| Motor Structure | Shaded Pole Induction Motor |
| Motor Protection | Impedance Protection |
| Temperature Range | -10°C – +70°C (Operating) -40°C – +70°C (Storage) |
| Material | Casing : Aluminum (Black Painting) Impeller: Plastic (Black) 94V-0 |
| Lead Wire | UL 3266, AWG 22 |
| Weight | 490g |
| Anschlüssmöglichkeiten | Kabel / Terminal / Kabelkonfektionen |
| Model | Product No. | Rated Voltage | Frequency | Startin Voltage | Current | Input Power | Speed | Air Flow | Max. Static Pressure | Noise | Mass | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ( V ) | (Hz) | (V) | (A) | (W) | (min) | CFM | (m³/min) | H2O | (Pa) | (dB) | (g) | ||
| 09238SB-A0L-EA- | 00 | 100 | 50 60 | 65 | 0.150 0.130 | 8.0 7.5 | 2650 3150 | 37.1 44.1 | 1.05 1.25 | 0.25 0.32 | 63.0 80.0 | 28.0 33.5 | 490 |
| 09238SB-A1L-EA- | 00 | 115 | 50 60 | 75 | 0.130 0.110 | 8.0 7.5 | 2650 3150 | 37.1 44.1 | 1.05 1.25 | 0.25 0.32 | 63.0 80.0 | 28.0 33.5 | 490 |
| 09238SB-B0L-EA- | 00 | 200 | 50 60 | 130 | 0.080 0.070 | 9.0 8.0 | 2650 3150 | 37.1 44.1 | 1.05 1.25 | 0.25 0.32 | 63.0 80.0 | 28.0 33.5 | 490 |
| 09238SB-B1L-EA- | 00 | 220 | 50 60 | 145 | 0.060 0.050 | 7.5 7.0 | 2650 3150 | 37.1 44.1 | 1.05 1.25 | 0.25 0.32 | 63.0 80.0 | 28.0 33.5 | 490 |
| 09238SB-B3L-EA- | 00 | 230 | 50 60 | 175 | 0.060 0.050 | 8.0 7.0 | 2650 3150 | 37.1 44.1 | 1.05 1.25 | 0.25 0.32 | 63.0 80.0 | 28.0 33.5 | 490 |
| 09238SB-B4L-EA- | 00 | 240 | 50 60 | 175 | 0.060 0.050 | 8.5 8.0 | 2650 3150 | 37.1 44.1 | 1.05 1.25 | 0.25 0.32 | 63.0 80.0 | 28.0 33.5 | 490 |

















