09225PB // 92x25mm // AC Lüfter
| Dinensions / Type | 92mm x 92mm x 25mm AC Lüfter |
|---|---|
| Motor Structure | Shaded Pole Induction Motor |
| Motor Protection | Impedance Protection |
| Temperature Range | -10°C – +70°C (Operating) -40°C – +70°C (Storage) |
| Material | Casing : Aluminum (Black Painting) Impeller: Plastic (Black) 94V-0 |
| Lead Wire | UL 3266, AWG 22 |
| Weight | 300g |
| Anschlüssmöglichkeiten | Kabel / Terminal / Kabelkonfektionen |
| Model | Product No. | Rated Voltage | Frequency | Startin Voltage | Current | Input Power | Speed | Air Flow | Max. Static Pressure | Noise | Mass | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ( V ) | (Hz) | (V) | (A) | (W) | (min) | CFM | (m³/min) | H2O | (Pa) | (dB) | (g) | ||
| 09225PB-A0L-EA- | 00 | 100 | 50 60 | 65 | 0.190 0.150 | 13.0 10.0 | 2600 3100 | 28.6 35.0 | 0.80 0.98 | 0.17 0.24 | 43.1 60.8 | 33.5 38.0 | 300 |
| 09225PB-A1L-EA- | 00 | 115 | 50 60 | 75 | 0.170 0.130 | 12.0 9.0 | 2600 3100 | 28.6 35.0 | 0.80 0.98 | 0.17 0.24 | 43.2 60.9 | 33.5 38.0 | 300 |
| 09225PB-B0L-EA- | 00 | 200 | 50 60 | 130 | 0.100 0.080 | 13.0 10.0 | 2600 3100 | 28.6 35.0 | 0.80 0.98 | 0.17 0.24 | 43.2 60.9 | 33.5 38.0 | 300 |
| 09225PB-B1L-EA- | 00 | 220 | 50 60 | 165 | 0.100 0.080 | 13.0 10.0 | 2600 3100 | 28.6 35.0 | 0.80 0.98 | 0.17 0.24 | 43.2 60.8 | 33.5 38.0 | 300 |
| 09225PB-B3L-EA- | 00 | 230 | 50 60 | 180 | 0.090 0.070 | 13.0 10.0 | 2600 3100 | 28.6 35.0 | 0.80 0.98 | 0.17 0.24 | 43.2 60.9 | 33.5 38.0 | 300 |
| 09225PB-B4L-EA- | 00 | 240 | 50 60 | 180 | 0.085 0.065 | 13.0 10.0 | 2600 3100 | 28.6 35.0 | 0.80 0.98 | 0.17 0.24 | 43.2 60.9 | 33.5 38.0 | 300 |

















