08025MB // 80x25mm // AC Lüfter
| Dinensions / Type | 80mm x 80mm x 25mm AC Lüfter |
|---|---|
| Motor Structure | Shaded Pole Induction Motor |
| Motor Protection | Impedance Protection |
| Temperature Range | -10°C – +70°C (Operating) -40°C – +70°C (Storage) |
| Material | Casing : Aluminum (Black Painting) Impeller: Plastic (Black) 94V-0 |
| Lead Wire | UL 3266, AWG 22 |
| Weight | 240g |
| Anschlüssmöglichkeiten | Kabel / Terminal / Kabelkonfektionen |
| Model | Product No. | Rated Voltage | Frequency | Startin Voltage | Current | Input Power | Speed | Air Flow | Max. Static Pressure | Noise | Mass | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ( V ) | (Hz) | (V) | (A) | (W) | (min) | CFM | (m³/min) | H2O | (Pa) | (dB) | (g) | ||
| 08025MB-A0L-AA- | 00 | 100 | 50 60 | 65 | 0.130 0.110 | 8.0 6.5 | 2500 3000 | 20.4 24.3 | 0.57 0.68 | 0.16 0.22 | 39.0 55.0 | 24.0 31.0 | 240 |
| 08025MB-A1L-AA- | 00 | 1155 | 50 60 | 75 | 0.110 0.090 | 8.0 6.5 | 2500 3000 | 20.4 24.3 | 0.57 0.68 | 0.16 0.22 | 39.0 55.0 | 24.0 31.0 | 240 |
| 08025MB-B0L-AA- | 00 | 200 | 50 60 | 130 | 0.060 0.050 | 7.0 6.0 | 2500 3000 | 20.4 24.3 | 0.57 0.68 | 0.16 0.22 | 39.0 55.0 | 24.0 31.0 | 240 |
| 08025MB-B2L-AA- | 00 | 200 | 50 60 | 165 | 0.055 0.045 | 7.5 6.5 | 2500 3000 | 20.4 24.3 | 0.57 0.68 | 0.16 0.22 | 39.0 55.0 | 24.0 31.0 | 240 |
| 08025MB-B3L-AA- | 00 | 230 | 50 60 | 180 | 0.050 0.045 | 7.5 6.5 | 2500 3000 | 20.4 24.3 | 0.57 0.68 | 0.16 0.22 | 39.0 55.0 | 24.0 31.0 | 240 |
| 08025MB-B4L-AA- | 00 | 240 | 50 60 | 180 | 0.050 0.045 | 7.5 6.5 | 2500 3000 | 20.4 24.3 | 0.57 0.68 | 0.16 0.22 | 39.0 55.0 | 24.0 31.0 | 240 |

















