03510SS // 35x10mm // DC Lüfter
| Dinensions / Type | 35mm x 35mm x 10mm Axial Fan |
|---|---|
| Motor Protection | Auto Restart/ Reverse Polarity Protection |
| Temperature Range | -10°C – +70°C (Operating) -40°C – +70°C (Storage) |
| Material | Casing: Plastic (Black) UL94V-0 Impeller: Plastic (Black) UL94V-0 |
| Lead | UL 1061, AWG 26, +Red, -Black |
| Weight | 10.5 g |
| Spezifikationen | mit Tacho / Alarm und PWM-Signal möglich |
| Anschlussmöglichkeiten | Kabel / Terminal / Kabelkonfektionen |
| Model | Product No. | Rated Voltage | Operating Voltage | Current | Input Power | Speed | Max.Air Flow | Max. Static Pressure | Noise | Mass | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ( V ) | ( V ) | (A) | (W) | (min) | CFM | (m³/min) | H2O | (Pa) | (dB) | (g) | ||
| 03510SS-05M-AA | X00 | 5 | 4.5~5.5 | 0.12 | 0.60 | 8000 | 4.2 | 0.12 | 0.16 | 39.4 | 22.4 | 10.5 |
| 03510SS-05N-AA | X00 | 5 | 4.5~5.5 | 0.20 | 1.00 | 10000 | 5.7 | 0.16 | 0.23 | 56.3 | 27.0 | 10.5 |
| 03510SS-12M-AA | X00 | 12 | 6~13.2 | 0.05 | 0.60 | 8000 | 4.2 | 0.12 | 0.16 | 39.4 | 22.4 | 10.5 |
| 03510SS-12N-AA | X00 | 12 | 6~13.2 | 0.07 | 0.84 | 10000 | 5.7 | 0.16 | 0.23 | 56.3 | 27.0 | 10.5 |











